Cimbálová muzika Valášek

 

Cimbálová muzika Valášek Zlín je dětským folklórním souborem, v jehož repertoáru jsou písně především z oblasti Valašska a Slovácka.

V souboru hraje 10 až 20 muzikantů ve věku 9 – 17 let. Pracuje pod hlavičkou Základní umělecké školy Zlín – Jižní Svahy.

Úzce spolupracuje s  Dětským folklorním kroužkem Maryjánek a souborem Malá Vonica. Společně s Maryjánkem získala cimbálová muzika ocenění poroty na 23. celostátní přehlídce dětských folklorních souborů, s Malou Vonicou několikrát účinkovala na Mezinárodním festivalu ve Strážnici.

V květnu 2015 se Valášek v soutěži ZUŠ probojoval až do ústředního kola v Mikulově a získal 3. místo, v roce 2018 to už bylo 2. místo!

Primášem je Michal Heš.

Vedoucí cimbálové muziky je paní učitelka Martina Hešová.

http://mujweb.cz/valasek.zlin/

 

 

V roce 2015 vytvořila Martina Hešová ze starší skupiny dětí cimbálovou muziku Denica, která doprovází slovácký folklorní soubor Vonica. Primášem je Lukáš Zindler. Tato muzika se postupně osamostatnila.

https://cm-denica.webnode.cz/

Máme radost, že se naši žáci po odchodu z dětské cimbálové muziky Valášek stávají členy úspěšných zlínských folklórních kapel :)

 

Úspěch obou muzik v ústředním kole soutěže ZUŠ: https://www.zusokruzni.cz/clanek/206/ustredni-kolo-souteze-zus-ve-hre-lidovych-souboru

Úspěch obou muzik v krajském kole soutěže ZUŠ: http://www.zusokruzni.cz/clanek/199/krajske-kolo-ve-hre-lidovych-souboru

Vystoupení cimbálové muziky Denica na přehlídce cimbálových muzik ZUŠ ve Velké nad Veličkou 18.3.2018 https://www.youtube.com/watch?v=FnIQiJ8pW5w.

Vystoupení cimbálové muziky Valášek na Vánoční besídce dětských folklorních souborů na Malé scéně 10.12.2017: https://www.youtube.com/watch?v=PyHPd99gIdc

Cimbálová muzika Valášek v celostátním kole soutěže ZUŠhttp://www.zusokruzni.cz/40/valasek-v-celostatnim-kole-souteze-zus-8-5-2015

Jak Valášek točil CDhttp://www.zusokruzni.cz/28/jak-valasek-tocil-cd-7-2-2016

Koncert "Učil sa gajdovať"http://www.zusokruzni.cz/29/ucil-sa-gajdovat-16-3-2016

Vystoupení Valášku v divadelní zóně 56. Zlin film festivaluhttp://www.zusokruzni.cz/37/divadelni-zona-56-zlin-film-festivalu

Vystoupení Valášku na festivalu ve Strážnicihttp://www.zusokruzni.cz/41/valasek-na-festivalu-ve-straznici-24-6-2016