Adventní koncert potěšil a pomohl!

Popatnácté proběhl v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů Adventní koncert ZUŠ Zlín - Jižní Svahy.

600 posluchačů si v nebesky modro-bílém prostředí tohoto svatostánku užilo vystoupení sólistů, pěveckého sboru, školního orchestru, cimbálové muziky Denica. Celý program byl orámován lidovými písněmi. Zazněly v úvodu a především v závěru, kdy se spojily všechny soubory, připojilo se 100 malých zpěváků - žáků hudební nauky, aby společně předvedli Vánoční písně z Valašska. Pod taktovkou Viktora Kozánka. 

Koncert měl nejen potěšit, ale také pomoci. Během charitativní sbírky pro organizaci Monoski Zlín se na nový Skicar vybralo bezmála 33 000,- Kč. Ke sbírce se připojila i zlínská firma Mitas, která věnovala šek na 14 000,- Kč. 

Obě částky převzal pan Vondráček, duše spolku Monoski Zlín, který umožňuje handicapovaným dětem svištět jako zdravé děti na sjezdovkách a stráních.

Obrovské poděkování patří panu faráři Glogarovi za propůjčení prostor kostela, učitelům ZUŠ Zlín - Jižní Svahy za vynikající přípravu vystoupení a především rodičům, kteří své děti vedou k umění, přišli je podpořit i na koncert a zároveň přispěli na dobročinné účely.

Fotografie a videa z koncertu najdete na: http://www.zusokruzni.cz/16/foto-a-video-galerie

 

Pokud byste také chtěli přispět spolku Monoski Zlín, zde je jejich účet:

MONOSKIZLIN, z.s.
Václavská 145
76001 Zlín
IČ 06539998
zapsaná u kraj.soudu v Brně spis.zn.L23323

Fio banka a.s., pob. Zlín; č.ú.: 2801327491 / 2010