Zveme na premiéru Čapkových Povídek z jedné a druhé kapsy projektu Malí velcí herci

        

PREMIÉRA 30. 9. 2018

velký sál Městského divadla ve Zlíně ve 14.30 h

Jaký je život profesionálního herce? Intenzivní setkání se skutečným divadelním světem i jeho zákulisím nabízí letos několika desítkám žáků základních uměleckých škol ze Zlínského kraje unikátní projekt nazvaný Malí velcí herci. Realizuje ho spolek ZUŠKA? ZUŠKA! ve spolupráci s Městským divadlem Zlín. 

Žáci literárně-dramatických oborů veřejných ZUŠ ve Zlínském kraji dostali možnost nazkoušet společně s herci zlínského divadla Markétou Kalužíkovou a Matějem Štruncem inscenaci Povídky z jedné a druhé kapsy, vše pod režijní taktovkou Vladislava Kracíka, uměleckého šéfa Divadla Tramtárie. První velké soustředění, na kterém tvůrčí tým vybral 14 nejlepších, se konalo v polovině března. „Žáci stanou na pódiu společně se svými ostřílenějšími kolegy, profesionálními herci. Budou moci pracovat po jejich boku, poznají zákulisí a získají tak velmi cenné zkušenosti pro další rozvoj svého hereckého nadání,“ řekla manažerka projektu Jana Kubáčová. „Dětem navíc v jim blízké a srozumitelné formě přiblížíme dílo Karla Čapka, které mají i v doporučené literatuře,“ doplnila.

Inscenace se v září zařadí na běžný repertoár Městského divadla Zlín. „Je to záležitost unikátní, precedentní. Povídky z jedné a druhé kapsy zařadíme do školního předplatného a plánujeme také zájezdy,“ uvedl ředitel zlínského divadla Petr Michálek.

https://cs-cz.facebook.com/festivalzuska/

https://www.zuskazuska.cz/mali-velci-hercii/

https://www.divadlozlin.cz/cs/program/aktualni-mesic/