Tři v jednom: Zuškování - ZUŠ Open - Zahájení divadelní zóny

 
Vrcholem národního happeningu ZUŠ Open Zlínského kraje bude multižánrový program ve Zlíně, který přivítá filmové hvězdy Natašu Gollovou, Lídu Baarovou i Oldřicha Nového.
 
Základní umělecké školy z celé české republiky opět připravily v rámci celostátního happeningu ZUŠ Open 2018. Rozmanitý program napříč všemi obory, které v rámci svého vzdělávání nabízejí, osobitě představí široké veřejnosti proč se o ZUŠ hovoří jako "rodinném zlatu" naší země. Letos se do happeningu zapojilo 370 ZUŠ.
 
24. května vystoupí zástupci veřejných ZUŠ ze Zlínského kraje v senátu a v celém kraji paralelně poběží akce pořádané školami jako jsou zahradní slavnosti, koncerty, divadelní představení, taneční vystoupení, výstavy výtvarných děl,..
 
Největší a společnou akcí všech veřejných ZUŠ Zlínského kraje se odehraje 25. května v srdci Zlína:

ve spojení s 58. Zlín Film Festem to v parku Komenského ožije programem s názvem

"ZUŠ Open Zlín & Zuškování: Dnes a kdysi".

Pestré hudební odpoledne s hosty představí mladé kapely a soubory, akordeonový orchestr i tanečníky. Pro děti jsou připravena loutková divadelní představení, výtvarné kreativní dílny i pohádkový les. Vše stylově vygraduje barevným sborovým zpíváním prvorepublikových evergreenů. A lesk celému odpoledni dodají moderátoři Nataša Gollová, Lída Baarová i Oldřich Nový. Snad je v barevném provedení poznáte!
 
Do Zlína zavítají i hosté z Nadačního fondu Magdaleny Kožené, který je pořadatelem národního happeningu ZUŠ Open. Pro nás je velkou ctí, že naše aktivity poutají v rámci republiky takovou pozornost. Zvláště pak, když náš program vloni při této příležitost navštívila sama pěvkyně Magdalena Kožená. 
 
Spolek Zuška?Zuška! získal za posledních pět let díky svým umělecko - vzdělávacím aktivitám oprávněnou pozornost. Jeho projekty Malí velcí filharmonici, Malí velcí herci, Festival Zuška?Zuška! dosahují celorepublikové pozornosti a nabízí jejich žákům setkávání s významnými osobnosti profesionálního umění.
 
Žáky ZUŠ Zlín - Jižní Svahy můžete vidět a slyšet:
 
pátek 25.5. v 18.00 h - pěvecký sbor
 
neděle 27.5. v 10.50 h - divadelní představení Pohoršovna - žáci literárně-dramatického oboru
 
čtvrtek 31.5. v 15.45 h - taneční vystoupení žákyň tanečního oboru
 
sobota 2.6. v 13.40 h - kapela Piráti